Dlaczego warto zamieszkać na Zakrzówku w Krakowie?

zakrzówek

Kupienie mieszkania to ogromne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jest to inwestycja oddziałująca na przyszłość, pozwalająca ustabilizować się i założyć rodzinę. Nic więc dziwnego, że każdy chce kupić mieszkanie możliwie najlepsze, idealnie pasujące do potrzeb i oczekiwań. Chodzi w tym wypadku nie tylko o jego metraż czy też układ pomieszczeń, lecz także o miejsce, w którym się ono znajduje. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się mieszkania na Zakrzówku w Krakowie. Co warto wiedzieć o tej części miasta i dlaczego warto wybrać mieszkanie znajdujące się właśnie tam?

Zakrzówek — podstawowe informacje

Jeśli rozważa się zakupienie mieszkania w Krakowie i bierze się pod uwagę Zakrzówek, koniecznie przed uruchomieniem machiny formalności warto się najpierw zainteresować tym, jakie są podstawowe informacje o tym miejscu. Gdzie ono dokładnie jest i z jakiego powodu warto je wziąć pod uwagę? Dopiero gdy pozna się wszystkie te absolutnie podstawowe sprawy, można przejść do głębszej analizy zasadności osiedlenia się w danym miejscu.
Co więc należy wiedzieć o Zakrzówku? Jest to obszar Krakowa, który formalnie wchodzi w skład dzielnicy VIII Dębniki. Jest więc położony w południowej części Krakowa. Cechą charakterystyczną, która powoduje, że Zakrzówek jest szeroko rozpoznawalny przez wszystkich mieszkańców miasta okazuje się Zalew Zakrzówek. To sztuczny zbiornik wodny, który powstał w miejscu dawnego wapiennego kamieniołomu. W jego okolicy znajdują się także różne grupy skał i ścian skalnych.

zobacz także: Jak kupić mieszkanie krok po kroku

Dlaczego warto wybrać Zakrzówek Kraków?

Skoro już wiadomo, gdzie konkretnie zlokalizowany jest Zakrzówek, warto się teraz dokładnie dowiedzieć, z jakiego powodu powinno się rozważyć go jako miejsce, w którym kupi się mieszkanie. Jakie są więc korzyści z tego, że się tam zamieszka?
Nie da się ukryć, że każdy chce mieszać w miejscu, które jest ładne, spokojne i zwyczajnie komfortowe. Z drugiej jednak strony wiele osób nie chce mieszkać na peryferiach, gdzie będą mieli daleko do wszystkiego, czyli np. do szkoły, pracy też lekarza lub sklepu. Jeśli spojrzy się pod tym kątem, to już na początku widać, że Zakrzówek jest miejscem wprost idealnym. Z jednej strony mieści się bardzo blisko ścisłego centrum miasta, lecz z drugiej uważany jest za zdecydowanie najbardziej zielone i spokojne miejsce w okolicy. W łatwy sposób można więc osiągnąć ciekawy kompromis pomiędzy wygodą dojazdu i przyjemnością życia w spokojnej okolicy.

Zobacz także: Tanie mieszkania w Krakowie
Czym jeszcze zainteresować może, potencjalnych kupujących, Zakrzówek? Wiedzieć trzeba, że jest to bardzo interesujące miejsce nie tylko dla turystów, lecz także dla mieszkańców. Jeśli więc chce się mieszkać w miejscu naprawdę wyjątkowym, w który znajdować się będą ciekawe zabytki lub obiekty turystyczne i kulturalne, to Zakrzówek z całą pewnością będzie dobrym wyborem. Co więc konkretnie można tu znaleźć? Warto zainteresować się przede wszystkim pochodzącą aż z 1854 roku budowlą fortyfikacyjną „Szaniec FS-29”. Jest to miejsce szczególnie ważne dla katolików, ponieważ to właśnie tu na przełomie 1940/41 roku pracę odbywał sam Karol Wojtyła.
Nie da się ukryć, że olbrzymią zaletą zamieszkania w tym miejscu jest Zalew Zakrzówek. Jest to akwen wodny, który powstał w miejscu dawnego kamieniołomu. Miało to miejsce dokładnie w roku 1990. Nie tylko prezentuje się on rewelacyjnie od strony wizualnej, lecz także jest bardzo ceniony przez płetwonurków. Cieszy się on także sporą popularnością wśród biegaczy czy też wspinaczy, więc możliwa ilość zajęć rekreacyjnych jest naprawdę spora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *